piątek, 21 lipca 2017

Pod-Grzybki 106

No, no... PiS chyba uwierzyło, że nie ma z kim przegrać i postanowiło wprowadzić opłatę paliwową w wysokości 25 gr. od litra. Być może liczą, że ludzie pobiadolą, a po miesiącu zapomną. Otóż nie, to tak nie działa, drodzy pisowcy. Zaręczam wam, że od tej pory przy każdym skoku ceny paliwa, niezależnie od przyczyn (np. zwyżka cen ropy) ludziom będzie się przypominał właśnie ten nowy podatek i będą was klęli w żywy kamień. Jeszcze kilka takich wspaniałych pomysłów i sami się koncertowo zaoracie. A tak poza tym – to już nie wystarczy „nie kraść”?


*

W tym samym czasie Kaczyński postanowił stłumić pełzający rokosz sędziowski i wprowadził ustawę za pomocą której Ziobro będzie mógł w praktyce rozgonić KRS i Sąd Najwyższy – czyli ostatnie (poza samorządami) instytucjonalne bastiony „totalnej opozycji”. Salony podniosły larum i uskuteczniają protesty, apelując rzecz jasna do obywateli, by ci bronili „praworządności i demokracji”. I to jest kolejny objaw odrealnienia elit III RP. Sędziokracja jest bowiem do tego stopnia znienawidzona przez tzw. „szarego człowieka”, że Kaczyński z Ziobrą mogliby powywieszać „nadzwyczajną kastę ludzi” na latarniach, a przechodnie co najwyżej zatrzymaliby się na chwilę, żeby trochę popatrzeć.


*

Jarosław Kurski w „Wyborczej” kreśli scenariusz działań opozycji: „Niechby powstała rada złożona z autorytetów społecznych, byłych prezydentów, ludzi szanowanych i wybitnych, których w Polsce nie brakuje”. No to spójrzmy na tych byłych prezydentów: Wałęsa, Kwaśniewski i Komorowski. Czyli kapuś, pijak i cymbał. Takich autorytetów to pod każdą budką z piwem po dziesięciu na kilo wchodzi.


*

Bp. Rafał Markowski postanowił przeprosić Żydów za Jedwabne. Co gorsza, nie tylko we własnym imieniu, lecz jako przedstawiciel Konferencji Episkopatu Polski, a więc – całego polskiego Kościoła. Warto dodać, że bp. Markowski jest przewodniczącym Rady ds. Dialogu Religijnego i Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem. Czyli „dialog” przebiega po staremu – Kościół przeprasza za wszystko, czego sobie Żydzi zażyczą, a ci łaskawie wyrażają z tego powodu zadowolenie. Jak widać, nawet bez Lemańskiego kościelna „lemańszczyzna” ma się znakomicie.


*

Wyczytałem, że bp. Rafał Markowski jest młodszym bratem Grzegorza Markowskiego – wokalisty zespołu „Perfect”. Teraz już rozumiem... pozazdrościł bratu sławy, więc postanowił urządzić własny show i poczuć jak to jest stać w świetle kamer. I koniec końców „kompleks starszego brata” przerodził się w kompleks wobec „starszych braci w wierze”.


*

To wszystko układa się zresztą w wyraźny scenariusz – najpierw kuriozalny list z potępieniem nacjonalizmu, potem apele o przyjmowanie nachodźców i „korytarze humanitarne”, w międzyczasie uciszenie krytyków reformacji (ks. prof. Tadeusz Guz), a teraz jeszcze ten żenujący występ w Jedwabnem. Zapytam się zatem: czcigodni księża biskupi, czyimi jesteście pasterzami – Polaków i katolików, czy heretyków, Żydów i muzułmanów?


Gadający Grzyb


Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/


„Pod-Grzybki” opublikowane w tygodniku „Polska Niepodległa” nr 29 (19-25.07.2017)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz